CREATIVE TEACHING PRESS WE CAN EAT THE PLANTS LEARN TO READ CTP13502
Out of stock
SKU: CTP13502 Category:
Brand: Creative Teaching Press®
UPC: 9781683101673
Description
About Learn to Read Books
• High-interest topics for beginning readers
• Humorous or surprise endings that children love
• Lovable, humorous, and engaging characters that children will connect with and enjoy reading about
• Extension activities to foster a deeper understanding and interest in the material.
Additional information
Weight 0.05 lbs
Dimensions 9 × 6.25 × 0.13 in
Related Products
EDUCATIONAL INSIGHTS Obscurity Game EI-2918
TEACHER CREATED RESOURCES Letter Writing, Grades 1-2 (Meeting Writing Standards Series) TCM2985
LEARNING RESOURCES Puppets Hispanic Family 5/Pk Vinyl Heads LER0510
CARSON DELLOSA Static Electricity & Lightning Chartlet CD-414059
1 chartlet - Grades 4 - 1217" x 22" with resource guide on back. Supports NSE standards ...