Teacher Store > Insect Lore > INSECT LORE (3 EA) THE WORLD OF ERIC CARLE BUG JAR ILP8135BN
INSECT LORE (3 EA) THE WORLD OF ERIC CARLE BUG JAR ILP8135BN
Out of stock
SKU: ILP8135BN Category:
Brand: Insect Lore
UPC: 675904970973
Description
Keep your insect friends safe in the World of Eric Carle™ Bug Jar! Grouchy Ladybug Included!
• Adorable World of Eric Carle™ storybook colors
• The perfect carrier for insects and small items
• Great for ladybugs, spiders and beetles
• See through and well ventilated
• Easy Grip lid
• Designed for kid and critter comfort
• Grouchy Ladybug figurine included
Additional information
Weight 0.75 lbs
Dimensions 5.5 × 4.5 × 13.5 in
Related Products
SCHOLASTIC TEACHING RESOURCES (2 ST) BB SET SCHOOL HOUSE CALENDAR SC-0439394058BN
MPS VIRGINA I Wonder Why I Sleep MM-9780753465257
CARSON DELLOSA CELEBRATE COLORFUL CUTOUTS CONFETTI LEARNING CD-120535
LEARNING RESOURCES Basic Rainbow Fraction Circles 24/Pk LER0115
CARSON DELLOSA Home Workbook Alphabet Sounds & Pictures (Gr. PreK-1) CD-4514
This 6.875in. x 9.25in. Home Workbook, filled with age-appropriate activities, includes 140 full-color stickers and incentive chart. 64 pp ...
TREND ENTERPRISES INC. (6 EA) LEARNING CHART SIGHT WORDS T-38281BN
Introduce and reinforce the spelling of 101 sight words. Durable. Extra Value: Reproducibles on back. Measures 17" x 22". Pack ...