CREATIVE TEACHING PRESS I SEE SHAPES LEARN TO READ CTP13702
Out of stock
SKU: CTP13702 Category:
Brand: Creative Teaching Press®
UPC: 9781683102144
Description
About Learn to Read Books
• High-interest topics for beginning readers
• Humorous or surprise endings that children love
• Lovable, humorous, and engaging characters that children will connect with and enjoy reading about
• Extension activities to foster a deeper understanding and interest in the material.
Additional information
Weight 0.05 lbs
Dimensions 9 × 6.25 × 0.13 in
Related Products
CARSON DELLOSA CD-5512 CD-5512
No description available ...
CARSON DELLOSA Colorful Cut-Outs Frolicking Frogs (36/Pk 12 Tadpoles) CD-5598
36 frogs and 12 tadpoles in four colors (12 assorted designs) frogs 6in. x 6in., tadpoles 2.5in. x 1in.. Ideal ...